Лидерът в мъжкото първенство Хебър Пазарджик претърпя втора загуба в първата осмица на Суперлигата по волейбол, след като отстъпи с 1:3 гейма (25:27, 21:25, 25:23, 23:25) на Левски. Срещата бе отложена от есенния полусезон и се състоя в зала "Левски София".

Най-резултатен за хебърци беше Брадли Гантър с 19 точки. Битката продължава тази събота с домакински мач срещу Нефтохимик Бургас, който ще се излъчва на живо по Диема Спорт от 17:00 ч. И до голяма степен ще отговори на въпроса доколко пазарджиклии през тази година могат да се противопоставят на шампионите.

Момчетата на Андрей Жеков показаха сериозен характер, като надделяха във важните моменти във всеки гейм и така нанесоха второ поражение на Хебър. За сините най-резултатни бяха Гордан Люцканов със 17 точки и Боян Йорданов с 16. Въпреки победата, сините са на 5-о място с 12 точки.

В другата среща днес Монтана постигна втора победа, след като се наложи над Добруджа с 3:2 гейма (20:25, 25:19, 19:25, 25:23, 15:8)ав отложен двубой от трети кръг. С тази победа монтанчани обаче не подобряват кой знае колко положението си, тъй като имат едва 4 точки. Добруджа е 3-а с 13 точки.