Волейболистките на Левски победиха Казанлък Волей с 3:1 гейма (25:18, 25:21, 21:25,25:16), спечелиха полуфиналния плейоф с 2:1 победи и станаха първият финалист в тазгодишното първенство на България по

волейбол за жени.

Левски ще играе на финала с победителя от другия полуфинал Марица Пловдив - ЦСКА Демакс, който ще стане ясен утре след третия мач в Пловдив.

В днешната среща в зала "Сиконко" волейболистките на Левски определено доминираха над отбора от Казанлък, взеха инициативата и безпроблемно се справяха със своите съпернички.

Единствено в третия гейм след равенство 21:21 гостенките се възползваха от някои грешки на "сините" и спечелиха гейма.

В четвъртия гейм превъзходството на волейболистките на Левски бе очевидно и те спечелиха гейма с 25:16, а с това и мача и се класираха за финала.

С най-голям принос за победата на Левски е Нася Димитрова - 21 точки.

Най-резултатна от Казанлък бе Веселина Григорова - 14 точки.