В първи полуфинален плейоф от Суперлигата на България отборът на Левски Сиконко (София) поднесе изненада, побеждавайки ЛукОйл Нефтохимик (Бургас) с 3:2 (25:20, 16:25, 25:22, 21:25, 15:13) в неговата зала Младост в крайморския град. Цели 130 минути бяха необходими на гостите, за да излъжат бургазлии с тайбрек пред около 700 зрители, информира volleyball.bg.

Мачът започна добре за възпитаниците на треньора Пламен Христов, които поведоха от самото начало на първата част и я затвориха при 20:25. Нефтохимик се разигра през втория гейм и дръпна с 19:10. Закономерно се стигна до 25:16 и 1:1. В третия гейм се игра точка за точка, но в решителните мигове нервите на столичани се оказаха по-здрави и те стигнаха до 22:25. Лошото начало на четвъртата част за домакините накара треньора Севирин Димитров при резултат 2:8 да извади Красимир Стефанов и Николай Антонов и на тяхно място да пусне Венелин Кадънков като диагонал и Николай Костадинов като посрещач. Бургазлии не само изравниха резултата при 13:13, но до края взеха преднина и спечелиха с 25:21. Стигна се до решителния тайбрек, в който гостите поведоха с 3:7, за да се стигне до изравняване при 10:10. Последваха две грешки в посрещането на ЛукОйл за крайното 13:15 за Левски Сиконко.

Най-резултатен за победителите със 17 точки беше Венцислав Георгиев. Симеон Александров и Александър Симеонов завършиха с по 15, а с 9 се отчете разпределителят Георги Братоев. Освен титулярите, на няколко пъти за кратко треньорът Пламен Христов пусна в игра 214-сантиметровия Василий Петров.

За Нефтохимик Красимир Стефанов записа 18 точки и стана най-резултатен в мача. Мартин Пенев отбеляза 15. Бразилецът Рузвелт Фильо и Петър Кирчев добавиха по 12 точки. Колебливо в този мач се представи Николай Антонов, който допусна грешки в решителни моменти.

Утре отново от 18.00 ч. двата отбора ще се срещнат в зала Младост във втори мач. Играе се до 3 победи от 5 срещи.

В другия полуфинален плейоф от Суперлигата на България отборът на ЦСКА (София) победи гостуващия Пирин Балканстрой (Разлог) с 3:0 (25:17, 25:15, 25:21) и поведе с 1:0 победи в серията, която се играе до 3 успеха от 5 мача.

Александър Попов заложи на основния си състав и без особено трудности взе първите два гейма. ЦСКА със силен начален удар затрудни посрещането на Пирин и с много хубави изяви в атака и непреодолима блокада взе геймовете съответно с 25:17 и 25:15. В третия гейм ЦСКА поведе в резултата и Мирослав Живков смени Франсиско Сотелдо, Станислав Петков и Александър Горбатков съответно с Добри Димитров, Георги Елчинов и Йордан Желязков. Тези смени доведоха до изравняване в резултата до 18:18 и 20:20, но ЦСКА не позволи обрат и взе гейма с 25:21 и съответно мача с 3:0.

Най резултатен за ЦСКА беше Владислав Александров с 15 точки, а за Пирин - Николай Пенчев с 8.