Купата на България по волейбол ще бъде решена без двата столични гранда ЦСКА и Левски Боол. Те се спънаха още в първите си препятствия и си тръгнаха още след четвъртия кръг на надпреварата.

"Червените" бяха елиминирани от Арда при гостуването си в Кърджали. Те паднаха с 2:3, като в отделните части резултатът беше 20:25, 25:18, 18:25, 25:20, 15:10 в полза на победителите.

Този мач мина през редица обрати и определено зрителите в Кърджали останаха доволни от видяното. В крайна сметка домакинската агитка имаше поводи за радост и Арда продължава напред.

Без толкова драма с надпреварата се раздели и уж набиращият скорост в последните седмици тим на Левски Боол. Воденият от Андрей Жеков отбор падна с 1:3 при гостуването си на Монтана и се разделя с турнира.

В отделните части резултатът беше 25:15, 18:25, 25:21, 25:19 в полза на монтанци и въпреки че "сините" успяха да запишат един гейм на своята сметка, в нито един момент не изглеждаше, че домакините няма да се доберат до успеха.

Напред в турнира продължават още шампионът Марек Юнион Ивкони, Добруджа, Нефтохимик 2010 и Миньор Перник. Ето и всички резултати от четвъртия кръг на турнира за Купата на България:

Тетевен Волей - Марек Юнион Ивкони - 2:3 (25:19, 17:25, 17:25, 25:23, 8:15)
Ботев Луковит - Добруджа 07 - 0:3 (11:25, 19:25, 7:25)
Арда Кърджали - ЦСКА - 3:2 (20:25, 25:18, 18:25, 25:20, 15:10)
Монтана - Левски Боол - 3:1 (25:15, 18:25, 25:21, 25:19
Пирин Разлог - Нефтохимик 2010 - 1:3 (25:22, 17:25, 19:25, 23:25)
Ботев Ихтиман - Миньор Перник - 0:3 (18:25, 17:25, 16:25)