Левски, ЦСКА и Берое се класираха за полуфиналите в турнира за купата на България по волейбол за жени.

Волейболистките на ЦСКА победиха като домакини Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:22, 25:23, 25:21) в мач-реванш от четвъртфиналите в столичната зала "Васил Симов". Така "червените" отстраниха димитровградчанки и продължават напред във финалната четворка, след като в първата среща отстъпиха с 2:3 гейма.

Левски също намери място на полуфиналите след категорично 3:0 срещу Славия (25:12, 25:10, 25:14) в зала "Сиконко". "Сините" владееха играта през целия двубой, като не допуснаха съпротива от съперника и записаха успех за 58 минути игра.

Най-резултатна за Левски бе Деница Димитрова с 11 точки (4 блокади), 10 добави Симона Минкова (1 ас, 4 блокади).

Берое също се класира за финалната четворка след втора чиста победа с 3:0 като гост на Казанлък Волей.

В последния четвъртфинал на 2 март ще се срещнат Перун Варна и Марица Пловдив.

Четвъртфинални мачове-реванш от турнира за купата на България по волейбол за жени:

Левски - Славия 3:0 (25:12, 25:10, 25:14)
* Левски победи с 3:0 в първия мач.

ЦСКА - Раковски Димитровград 3:0 (25:22, 25:23, 25:21)
* Раковски победи с 3:2 в първата среща.

Казанлък Волей - Берое 0:3 (22:25, 12:25, 22:25)
* Берое спечели с 3:0 в първия двубой.