Левски Боол София надигра катeгорично шампиона по волейбол Марек Юнион Ивкони Дупница с 3:0 (25:16, 25:22,25:18) в мач от седемнадесетия кръг на Суперлигата при мъжете, игран в зала "Христо Ботев" пред празни трибуни.

С този успех тимът на Левски записа четвърта победа и с 16 точки в актива си остава на деветото място в класирането, пред последния Миньор Перник. След днешната загуба шампионите от Марек заемат на петата позиция във временното класиране Ц с 9 победи и 27 точки, но преди завършека на останалите мачове от кръга.

За "сините" двубоя срещу шампионите бе без значение, след като загубиха шансове за участие в плейофите на Суперлигата, където участват първите осем отбора в редовния сезон.

Така левскарите постигнаха една победа за престиж и собствено удовлетворение, както и за радост на своите фенове, които ги подкрепят до край. Левскарите започнаха изключително силно, като до първото техническо прекъсване си осигуриха преднина от 8:2. На няколко пъти дупничани се опитваха да стопят разликата, но след това отново дoпускаха серия от точки за домакините.
Левски затвори гейма при резултат 25:16.

Втората част започна много по-оспорвано, като и двата тима успяваха да спечелелят сервиса на противника. Марек успя да намали грешките в посрещане, което бе в основата на по-добрата игра. Но инициативата бе в Левски, които в края на гейма успяха да пробият и да поведат с 2:0. В третия гейм, момчетата на Андрей Жеков, продължиха още по-концентрирано.

Липсата на дух и желание пък в играта шампионите не им позволи да се върнат в гейма и в мача. Така Левски записа изключително категоричнаа победа с 3:0 за малко повече от час./БТА