ВК Габрово взе своето срещу гостуващия новак Добруджа 07 (Добрич), като го победи с 3:1 (20:25, 25:10, 25:20, 25:12) в среща от деветия кръг на Суперлигата на НВЛ, съобщава bgvolleyball.com.  Пред около 700 зрители в зала Орловец, вицешампионите загубиха първия гейм, но спечелиха следващите три, а с това и трите точки.

Гостите успяха да се наложат в първата част благодарение на успешната си блокада, особено на Михаил Стоев, който допринесе с три точки от този елемент за крайното 25:20.  Габровци, които до този момент като че ли изглеждаха уморени от шестгеймовия си сблъсък за Купата на ЦЕВ по-рано тази седмица, се събудиха още във втория гейм, когато със серия от 10 точки при мощни сервиси на Минчо Минчев те доведоха резултата от 3:3 до 10:3.  До края на гейма добричлии взеха само още 7 точки, а Илиян Георгиев го затвори с успешна атака за 25:10.  В третата част пък сервисите на Станислав Петков доведоха резултата от 5:5 до 10:5 за КВК, но този път Добруджа отговори с 5 безответни точки при начални удари на Стефан Стоянов, с които от 6:11 изравни резултата при 11:11.  Все пак добре играещите нападатели на домакините донесоха ново предимство за КВК, а крайното 25:20 бе оформено с двойна блокада на Костадин Гаджанов и Станислав Петков.  Четвъртият гейм много приличаше на втория.  Минчо Минчев отново затрудни противника от линията за изпълнение на сервис и доведе нещата до 9:3, с което на практика отказа волейболистите на Мирослав Живков да търсят нещо повече в този мач.  Диагоналът играеше много силно и в атака и с общо 9 негови точки в гейма, отборът на Любомир Герасимов стигна до 25:12 в тази част и 3:1 гейма в мача.

Минчо Минчев стана топреализатор на мача с 21 точки.  Станислав Петков добави 20 за победителите.  Най-резултатен за Добруджа бе черногорецът Йован Чулафич с 13 точки.

Преди последния мач от кръга – утре между Ботев (Луковит) и Марек Юнион-Ивкони (Дупница), габровци се доближиха на точка от водача Марек в класирането, акто вече имат 22 точки от осем победи и една загуба.  Добруджа пък е на седмо място с 13 точки от четири победи и пет загуби.