Европейският клубен шампион Тренто воден от Радостин Стойчев се класира за ½-финалите на Световното клубно първенство в Доха. Матей Казийски и компания влязоха в Топ 4 на планетата, след като надделяха над първенеца в Шампионската лига от 2008 година Зенит Казан с 3:2 гейма (24:26, 25:23, 24:26, 25:19, 15:11) в Катар. Така съставът с президент Диего Мосна се включва в разпределението и на големите пари – за първо място – 250 000, за второ – 170000, за трето – 120 000 и за четвърто – 90000 долара.

С червени екипи специално за тази надпревара „българският” тим от Апенините успя да направи обрат от 1:2 за 3:2 гейма и по този начин да се класира за финалната четворка на Световното клубно първенство. Матей Казийски бе най-резултатен със своите 24 точки. Любопитно е, че в целия мач Тренто постигна само един ас дело на Рафаел де Оливейра, а Леандро Висото завърши с 23 точки. Вторият българин в състава Цветан Соколов пък остана резерва и не влезе в игра този мач.

Тренто наследи титлата в Шампионската лига от днешния си съперник Зенит (Казан), който триумфира през 2008 година. Днес в Доха бившият капитан на САЩ Лой Бол реализира 4 точки, а другият олимпийски шампион Клейтън Стенли игра само пред първите два гейма и направи 11 точки. Алексей Черемишин, който смени американеца, постигна 22 точки и стана най-резултатен за руснаците, които са съперник на българския ЦСКА тази година в най-престижния клубен турнир на Стария континент. Зеник пък направиха 7 аса в този втори свой мач от Група А в Доха.

Утре в последен мач от своя поток Тренто играе с претърпелия две поражения пуерторикански Коросал.