Казанлък Волей се утвърди на първото място в женското волейболно първенство на България, след като победи Варна ДКС с категоричното 3:0 (26:16, 25:17, 25:17).

Казанлък Волей не остави съмнение в превъзходството си над Варна ДКС и не допусна повече от 17 точки на гейм. Така отборът спечели пети мач от пет изиграни и води в класирането с актив от 14 точки, докато преследвачът ЦСКА е с девет и една среща по-малко.

Казанлък започна с четири поредни точки и дори водеше с 14 в един момент от първия гейм. ДКС Варна поведе в четири различни случая с по две точки във втория гейм, но домакините загубиха инициативата за 10:11 и последва серия от шест успешни защити на Казанлък. Така гостите спечелиха и втората част, а в третата направиха серия от пет точки за 23:16 и се откъснаха за окончателния успех.

ДКС Варна е седми в класирането след три поредни 0:3.