Калиакра загуби от Левски Волей с 0:3 (19:25, 23:24, 21:25) гейма в първия кръг от първенството на Суперлигата. Младият отбор на Левски Волей победи по-опитния си съперник пред повече от 600 зрители в зала "Олимпиада" в Каварна за по-малко от 65 минути.

Състезателите на отбора домакин отстъпваха във всички линии на играта и най-доброто, което постигнаха бяха равенствата 23:23 във втория и 17:17 в третия гейм на срещата.

Те играха бездушно, допускаха много брак в действията си и закономерно загубиха в дебюта си при майсторите.

За 2-3 тренировки преди началото на шампионата "сините" демонстрираха сравнително добра синхронизация между отделните звена на отбора и нито за минута не изпуснаха инициативата.

Гостите бяха по-борбения от двата съперника и заслужено спечелиха победата.

В следващия кръг, отново в Каварна, Калиакра ще посрещне на 6 ноември Марек Юнион Ивкони.