Отборът на Калиакра стигна до героичен успех при гостуването си на Левски Волей, след като победи столичани с 3-2 гейма след множество обрати.

Срещата от НВЛ, която се игра в зала Сиконко в София, започна с превес на гостите, които успяха да вземат първия гейм след 25:20. През втората част обаче “сините” се стегнаха и върнаха равенството в двубоя след 25:21 в тяхна полза. Последва нов гейм за каварненци, като този път те затвориха съперника си на 23 точки. Гостите обаче не успяха да се възползват от психическото си предимство при 2:1 и допуснаха да бъдат изравнени за втори път. Левски взе четвъртия гейм с 25:23 и докара нещата до 2-2 и тайбрек.

И там нещата бяха много оспорвани, но постепенно Калиакра успя да стигне до преднина от три точки - 13:10. Гостите стигнаха и до два мачбола при 14:12 и още при първата си възможност затвориха гейма и спечелиха двубоя.