Юношите младша възраст на Виктория Волей разгромиха ЦСКА на финала на държавното първенство и се окичиха със златните медали за втори път през последните 3 години. Пловдивчани направо разбиха домакините с 3:0 (25:15; 25:22; 25:17) за час и 10 минути игра и заслужено спечелиха златните медали след 5 поредни победи на турнира. Виктория Волей бе подкрепен от голяма агитка, която изпълни залата и мощно ги подкрепяше от началото до края, съобщава сайтът plovdivvolley.com.

Старши треньорът на отбора Драган Иванов започна с обичайните си титуляри - Васил Атанасов, Иван Иванов, Спас Байрев, Костадин Бишуров, Явор Дандаров, Георги Стойков и Иво Драмов на поста либеро. Пловдивчани започнаха силно мача, като до първото техническо прекъсване успяха да натрупат разлика от 4 точки - 8:4. Втората почивка дойде при 16:9, след което дойдоха нови 5 безответни точки в полза на Виктория за да спечелят гейма лесно с 25:15.

Вторият гейм започна също силно за Виктория Волей, като натрупаха разлика от 3-4 точки, която запазиха до края на гейма за да го спечелят с 25:22.

Освободени от напрежението, момчетата на Драган Иванов заиграха още по силно през третия гейм и го спечелиха с 25:17, а с това и мача с 3:0 гейма.

Най-резултатен за Виктория Волей за пореден път стана Иван Иванов с 26 точки (2 аса, 2 блока, 22 от 39 атаки). За ЦСКА Кътински стана най-резултатен с 10 точки.

В малкия финал Пирин победи Марек с 3:1 гейма и спечели бронзовите медали.

ВИКТОРИЯ ВОЛЕЙ - ЦСКА 3:0 (25:15; 25:22; 25:17)

Виктория Волей (Драган Иванов): Костадин Бишуров 8т. (3 блока), Васил Атанасов 2т. (1 ас), Спас Байрев 7т. (1 ас, 1 блок), Георги Стойков 3т. (1 ас, 1 блок), Явор Дандаров 5т. (2 блока), Иван Иванов 26т. (2 аса, 2 блока), Иво Драмов - либеро, Стоян Божилов, Кирил Меретев

ЦСКА (Димитър Димитров): Русков 5т. (2 аса, 3 блока), Илиев 9т. (1 ас, 2 блока), Сеганов 1т. (1 ас), Георгиев 6т., Топалов 5т. (3 блока), Кътински 10т., Грозданов - либеро, Миланов 3т., Христов, Иванов.