Ясни са шестте отбора участници във финалната фаза на Купата на България по волейбол. Това са ЦСКА, Нефтохимик 2010, Монтана, Черно море, Добруджа 07 и Пирин Балканстрой, които преодоляха последното сито преди груповата фаза.

Носителят на купата на България за миналия сезон Нефтохимик 2010 се класира за финалната шестица, след като в двубой от третия кръг направи обрат и победи като гост Марек Юнион Ивкони с 3:2 (25:18, 21:25, 20:25, 25:22, 15:11).

Играчите на Найден Найденов бяха съвсем близо до това да поднесат сензацията и да отстранят пълния с национални състезатели тим на бургазлии, но в крайна сметка не успяха да затворят мача, въпреки че водеха с 2:1 гейма в резултата.

Много трудно място в топ 6 намери и тимът на Пирин Разлог, който победи с 3:2 (23:25, 25:23, 27:25, 27:29, 15:12) като гост Тетевен Волей. Двубоят бе изключително равностоен, като единствено решителният пети гейм завърши с разлика от повече от 2 точки за един от двата отбора.

Шампионът на България Добруджа 07 също се класира за финалите в турнира за Купата на България, след като се наложи с 3:0 (25:15, 25:22, 25:19) над Арда Кърджали. В зала "Добротица" в Добрич възпитаниците на Мирослав Живков взеха с лекота първия гейм, но във втория и третия срещнаха доста сериозна съпротива от коравия тим на Арда.

Място във финалната шестица за купата на България намери и тимът на Монтана. Волейболистите на наставника Даниел Пеев дадоха гейм, но надделяха над Миньор Перник с 3:1 (25:17, 21:25, 25:12, 25:15) в мач, игран в зала "Младост" в Монтана.

Изпитващият трудности тим в Суперлигата тим на Черно море Варна успя да се класира за финалната шестица на турнира за купата. Варненци, водени от Юлиян Тупанков, победиха като гости единствения представител на Висшата лига Звездец Горна Малина с 3:0 (25:22, 25:19, 25:17).

Жребият за финалния етап за Купа България, в който отборите ще са разделени в две групи от по три отбора, ще се проведе в сряда, 8 март, от 12:00 часа в офиса на Българската федерация по волейбол