Хебър постигна 14-ия си успех във волейболната Суперлига на България. В двубоя от 20-ия кръг шампионите се наложиха лесно с 3:0 (25:15, 25:18, 25:17) пред собствена публика срещу Пирин Разлог.

"Тигрите" нямаха никакви проблеми през целия двубой и изцяло контролираха развоя на събитията на полето в зала "Васил Левски" и имаха превъзходство във всички елементи от играта.

Бившият национал Тодор Алексиев се отличи с 12 точки в полза на домакините. Неговият съотборник Якопо Масари добави още 10 точки.

За гостите Дейвид Кръстев реализира 16 точки. Пирин се намира на осмо място в класирането до момента.

Хебър се изкачи до втора позиция, на 4 точки след лидера Нефтохимик 2010.

В друг съботен двубой от кръга Дея спорт постигна категоричен успех с 3:0 (25:20, 26:24, 25:17) срещу гостуващия Добруджа 07.

Бургазлии имаха трудни моменти единствено във втората част. В нея играта беше равностойна, а гостите водеха с 18:14, но допуснаха изравняване от 20:20. След това Дея спорт пропусна два геймбола при 24:22, но успя да поправи грешките си и да спечели с 26:24.

С 15 точки в полза на победителите се отличи Николай Учиков, докато Валентин Братоев добави още 12 точки.

За гостуващия отбор Жулиен Георгиев отбеляза 12 точки.

Тимът от Бургас вече е на четвърта позиция, докато Добруджа 07 заема десетото място в класирането на първенството.

Славия допусна обрат с 2:3 (27:25, 20:25, 25:21, 23:25, 12:15) у дома срещу Марек Юнион-Ивкони и остава на дъното в класирането в Суперлигата.

В неделя Монтана приема Берое 2016, докато ден по-късно Левски София е домакин на Черно море./ БТА