Хебър победи гостуващия Марек Юнион-Ивкони с 3:0 (25:15, 25:20, 25:19) в мач от шестия кръг на първата осмица в Националната волейболна лига за мъже.

С успеха домакините се утвърдиха на първото място с 10 точки, а дупничани останаха втори със 7. Пазарджиклии стартираха по-добре, а след ключова серия от шест поредни точки дръпнаха с 19:10 и след това без проблеми затвориха първия гейм.

Втората част отново започна с предимство на домакините, които след 8:7 точки взеха седем от следващите осем разигравания, за да дръпнат с 15:8 по пътя си към успеха. Гостите успяха да бъдат сравнително равностойни до 15:15 в третия гейм, след което Хебър отново отвори разлика при 20:16 и стигна до крайния успех. Брадли Гънтър беше най-резултатен за домакините с 15 точки, а Александър Ляфтов добави 11. За Марек с 11 точки се отличи Димитър Дулчев.