Хебър се класира за полуфиналите в efbet Супер Волей след трудна победа с 3:2 (25:16, 32:34, 25:21, 21:25, 15:10) при гостуването си на Берое 2016 и спечелиха серията с 2:0 успеха. По пътя към финала тимът от Пазарджик ще се изправи срещу Левски.

Воденият от Камило Плачи състав на два пъти взимаше преднина, но трябваше да играе тайбрек, за да се наложи срещу "зелените" от Стара Загора.

Гостите поведоха в резултата след 25:16 в първата част, но драматичният втори гейм и крайното 34:32 върнаха интригата и направиха срещата изключително интересна.

"Тигрите" си върнаха аванса след 25:21, но старозагорци се добраха до тайбрек след 25:21 в своя полза.

В петата част Хебър поведе със 7:5 и 8:7, след което увеличи аванса си и не допусна повече изненади до края на срещата, която продължи повече от два часа.

Най-резултатен в полза на победителите стана бившият национал Тодор Алексиев с 25 точки. Италианецът Якопо Масари добави още 18 точки в полза на гостите от Пазарджик. За домакините с 28 точки се отличи Спас Байрев.

Автор: БТА/Асен Даскалов