Двама от тримата ни волейболни национали взеха участие в 20-тия кръг на първенството на Гърция. Мъжът на 2008 година Пламен Константинов постигна 12-та победа с клуба си Ираклис, Андрей Жеков пък претърпя загуба №8 с Патра. Боян Йорданов не игра заради контузия.

Шампионите на Гърция от Ираклис победиха като гости Ламия с 3:1 гейма (25:18, 25:18, 17:25, 25:16), но остава на четвърто място в класирането. С актив от 12 успеха и 8 поражения освен солунчани е и тимът на Патра, който обаче е на трета позиция с точка повече.

Пламен Константинов реализира 10 точки (57% посрещане, 50% атака, 3 блокади) за 101 минутния мач. Алех Акхрем пък бе най-резултатен за Ираклис с 19 точки. За Ламия Олески Гатин постигна 20 точки.

Националният ни разпределител Андрей Жеков записа 5 точки – 1 ас, 3 блокади и 1 атака, но Патра загуби от Аполон с 2:3 гейма (25:27, 25:15, 25:18, 36:38, 13:15). Срещата продължи 143 минути, като във четвъртата част Патра не успя да завърши атаките си и да стигне до успеха въпреки шансовете, които имаше. 35 точки реализира Марек Новотни. За домакините от Аполон, които са 10-ти в подреждането и взеха шеста победа, Зобо завърши с 19 точки. Боян Йорданов пропусна мача заради здравословните си проблеми.