Турският гранд Галатасарай, воден от Драган Нешич, и участника в Шампионската лига - румънският Томис (Констанца), ще играят финал в международния турнир по волейбол за мъже в Добрич. Срещата е в събота от 17 часа в зала „Добротица”, а феновете на спорта могат да я наблюдават безплатно.

Днес волейболистите от Босфора трудно надделяха над втородивизионния Добруджа 07 с 3-2 гейма (20-25, 25-18, 26-24, 22-25, 15-11) пред близо 1000 зрители. Наставникът на южните ни съседи даде почивка на родните ни национали Владимир Николов и Теодор Салпаров, както и на други титуляри, за да съхранят силите си за големия финал. Това даде възможност на домакините от Добрич да бъдат напълно равностойни на именития клуб, а със сърцатата си игра заслужено спечелиха два гейма и мощната подкрепа на своите фенове.

В другия мач от деня Левски Волей отстъпи с 0-3 (18-25, 18-25, 23-25) от румънския Томис (Констанца). Северните ни съседи, които са вицешампиони на своята страна, не срещнаха проблеми в мача, като интрига имаше само в последния гейм. Най-резултатен в мача стана финландския национал Оли-Пека с 21 точки.