Сочените за фаворити в четвъртфиналите на волейболната Суперлига тимове постигнаха категорични победи в първите си мачове, с което на 50% се класираха за следващата фаза. И в четирите срещи домакините записаха чисти победи с по 3:0 гейма, а в серията се играе до два успеха от три възможни мача.

В Бургас пред погледа на депутатката от Атака Калина Крумова ЛукОйл Нефтохимик се справи със Славия - 3:0 гейма (25:22, 28:26, 25:22). Утре тимът на Северин Димитров приема от 14 часа белите.

В София лидерът от редовния сезон ЦСКА набързо би вече изпадналия във Висшата лига тим на Монтана - 3:0 гейма (25:15, 25:18,25:17). В неделния следобед от 15:30 часа е втория мач в зала „Васил Симов”, която ще е отново подгряваща преди втория финален плей-оф на жените между червените и Марица.

Настоящият шампион Левски Сиконко не срещна затруднение срещу Марек Юнион Ивкони - 3:0 гейма (25:18, 25:22, 25:20). Сините излизат отново срещу бившия си треньор Найден Найденов, сега начело на Марек в Дупница в понеделник от 17:30 часа. По същото време обаче в залата в ж.к. Люлин от 16 чака волейболистките на Левски Сиконко ще приемат Локомотив София и при успех ще спечелят малкия финал в женското първенство, защото вече водят на железничарките с 1:0 победи в серията след 3:1 (25:23, 25:18, 20:25, 25:18) днес на стадион Локомотив.

Пирин би Арда в Разлог също с 3:0 гейма (25:23, 25:17, 28:26), като реваншът е в понеделник от 18 часа в зала „Арпезос” в Кърджали, където Мирослав Живков ще търси елиминиране на приятната изненада в началото на сезона Арда.