Енерджи-Калиакра загуби от Левски Сиконко с 1:3 (14:25, 18:25, 25:22, 13:25) гейма в 10-ия кръг на Държавното първенство за жени по волейбол.

"Сините" победиха убедително в първите два гейма. Те поведоха и в третия, но след първото техническо прекъсване направиха две грешки и тимът от Каварна изравни. След мощна подкрепа от страна на публиката домакините се мобилизираха и поведоха в резултата. Левски Сиконко изравни, но съперничките им успяха със самоотвержени действия под мрежата да спечелят гейма на честта.

В решителната четвърта част Левски Сиконко не остави никакви надежди на каварненки и след технична и разумна игра спечели победния гейм. След тази победа "сините" излязоха на първо място в класирането с актив от 19 точки. Утре шампионът ЦСКА ще срещне столичния Академик и при победа ще си върне челната позиция.