Вицешампионът Левски Сиконко стартира със загуба в първата шестица на НВЛ. Бронзовия медалист Пирин Разлог постигна победа с 3:1 гейма (25:21, 22:25, 25:18, 25:15).

Още от самото начало на мача гостите имаха преимущество, като взеха първо техническо прекъсване с 8:6, след което последва игра точка за точка. Второто прекъсване дойде при 16:15 след точка на Любо Христов, след което Пирин лесно стигна до 25:21.

Добре започна и втората част за момчетата на Любомир Герасимов, който поведоха с 8:4, но Левски се съживи след ас на титулярния разпределител Николай Найденов и добри атаки на Георги Петров и Георги Лазаров се стигна до равенство при 14:14. Левски губеше на второ техническо прекъсване с 15:16. Играта отново бе изравнена, а чрез Лазаров и Николай Антонов Левски успя да дръпне с 23:21. Пирин имаха претенции към съдиите Милан Тодоров и Хари Салабашиян. Герасимов извади венецуелеца Франсиско Сотелдо и пусна бившия разпределител на Левски Константин Митев. Но чрез Николай Учиков Левски взе гейма с 25:22.

Третата част също бе нервен. Националният селекционер и треньор на Левски Сиконко Мартин Стоев се вбеси на грешките на своите и на моменти дори не можеше да повярва какво става, след като тимът му губеше с 0:3, 3:7 и 5:8, 13:16, 14:19. При 15:20 смени разпределителите пускайки Георги Братоев, но отново това не даде резултат и Пирин взе третия гейм с 25:18.

Вицешампионите продължаваха да грешат най-вече от сервис. Пирин показа добра игра на блокада. В четвъртия гейм гостите отново бяха водещите в резултата, като чрез Вуре, Петков и Катранджиев натрупаха солиден аванс (7:3, 8:5, 16:10, 19:10) и взеха крайното 25:15, с което и победата в мача.

Утре е вторият мач от 17:30 часа между Левски и Пирин.

В зала „Сиконко” между двете изключително гласовити агитки с тъпани бяха националът Тодор Алексиев, преминалият в Полша Крайнов (който вече раздвижва крака си след тежка контузия) и волейболистките на Славия.

За днешния 7-и декември Левски Сиконко претърпя две загуби, след като непосредствено преди мача при мъжете „сините” волейболистки загубиха с 0:3 от Славия в среща от женския шампионат.