Дунав оглави класирането във втората осмица на първенството на България по волейбол за мъже, след като се наложи с 3:0 (25:17, 25:17, 25:21) срещу Славия като гост. Русенците са с актив от 19 точки след седем победи в седем мача, а Локо Пловдив е с една по-малко на втората позиция.

Дунав спечели лесна победа в гостуването си на Славия. Русенците отбелязаха първите две точки в първия гейм и не отстъпиха предимството си до края, а във втория Славия най-накрая взе аванс при 3:2 след блокада на Виктор Бодуров. Серия от пет поредни точки за 13:9 обаче тласна Дунав към нова победа, което се повтори и в третия гейм от 6:7 до 11:7.

Давид Кръстев и Леон Тончев отбелязаха по 14 точки за Дунав, а за Славия най-резултатен бе Виктор Недялков с десет. Поражението остави "белите" на предпоследното седмо място с актив от три точки.