Отборите на Добруджа и Монтана записаха нови убедителни победи във втория кръг на волейболната Суперлига при мъжете.
В Добрич домакините се наложиха с 3:0 (25:20, 25:16, 25:15) над Славия, като някаква интрига имаше единствено в първия гейм, в който младият отбор на гостите стигна до 20 точки.

Най-резултатен за Добруджа с 10 точки бе Димитър Маринков, докато за Славия Апостол Боянов направи 19 резултатни нападения.

С изразителното 3:0 (25:23, 25:20, 25:18) се поздрави и Монтана при домакинството си на Черно море.
Варненци водеха в голяма част от първия гейм, но в края му допуснаха обрат. Това като че ли ги пречупи и до края на мача те не затрудниха сериозно съперника си.

Тодор Вълчев завърши с 16 точки за Монтана, а 11 добави Тодор Костов. За Черно море Явор Генов завърши със 17 точки.

В последния мач за днешния ден Арда допусна второ поражение за сезона, отстъпвайки с 0:3 (19:25, 27:29, 23:25) на Пирин Разлог. За неврокопчани това бе първа победа в първенството.