Носителите на Купата на България Дея спорт (Бургас) записаха петгеймов успех на турнира в Румъния. Воденият от Франческо Кадеду тим надделя над домакините от Аркада (Галац) с 3:2 (25:18, 24:26, 25:19, 23:25. 15:11) във втория си мач от надпреварата в Галац.

В първата среща бургазлии отстъпиха на Стяуа (Букурещ) с 0:3 гейма.

Дея стартира с преднина (6:4), след което продължи да диктува положението. Бургазлии поведоха без проблем в мача.

Носителите на Купата на България тръгнаха силно във втория гейм (3:0), но към средата на гейма противникът успя да ги настигне (11:10). Момчетата на Франческо Кадеду обаче устояха и си върнаха аванса. В ключовите моменти ситуацията се повтори, този път вицешампионът на Румъния надделяха.

Третият гейм тръгна равностойно, след което Дея взе превес и отново поведе в мача след 25:19.

Решителната четвърта част бе под доминацията на Аркада през повечето време и мачът влезе в тайбрек.

Там родните представители стартираха с 5:2, след което противникът скъси дистанцията на едва точка (6:5). Впоследствие обаче бургазлии се откъснаха и се поздравиха с победата при 15:11 и крайното 3:2 гейма.