ЦСКА спечели Купата на България по волейбол при дамите, след като победи по категоричен начин досегашния носител на трофея Левски Сиконко с 3:0 гейма (25:19, 25:17, 25:15). Червените състезателки на Атанас Петров си върнаха Купата, която бе във витрината на сините миналата година заедно със шампионската титла след 66 минути игра. Срещата се игра пред препълнените трибуни на зала „Васил Симов”, пред която останаха и доста фенове. Многобройната полиция не пусна в началото всички желаещи, а бяха спрени и тъпаните на армейската агитка.

Срещата закъсня с 46 минути, защото в малкия финал Локомотив София и Марица играха пет гейма, като железничарките биха с 3:2. На трибуните бе националното либеро Мария Филипова, Борислав Кьосев, едногодишния син на националната разпределителка, която играе в Белгород Дияна Ненова и Тервел Пулев, а също така цялото ръководство на родната федерация, като при награждаването Купата премина в ръцете на Мария Каракашева от члена на УС на централата Иван Тодоров.

След равностойното начало, ЦСКА бързо дръпна в резултата – от 3:3 за 12:6, а второто си прекъсване в гейма треньорът на Левски Петър Шопов взе при 14:7. Четвъртата в света Добриана Рабаджиева се разписа за 16:8. Авансът на червените момичета се запази след добри изяви на капитанката си Каракашева със 100% в атака и 7 точки ЦСКА взе частта с 25:19.

Още по-категорични бяха армейките във втория гейм, където прекъсванията дойдоха при 8:4 и 16:12.

В началото на третия гейм Левски Сиконко оказа повече отпор, бе само на точка (7:8) при първия технически тайм-аут. Но отлична серия направиха волейболистките на домакините от 13:10 до 18:10 след два аса на разпределителката Гергана Маринова, блокади на Цветанова и Русева и атака на Рабаджиева. Шопов пак взе прекъсване, сините реализираха точка, но след това Рабаджиева пусна два поредни аса и геймът свърши при 25:15, а с това ЦСКА вдигна купата след 3:0 гейма над вечния съперник.

Най-резултатна при спечелването на Купата бе Каракашева със 16 точки, Рабаджиева пък завърши с 15. За Левски Върбанова постигна 7 точки.

След успеха волейболистките на няколко пъти бурно поздравиха публиката си, хвърлиха във въздуха треньора си Атанас Петров и Верка Николова. Нора Богданова посвети победата на майка си, която има рожден ден.

ЦСКА: Гергана Маринова 4, Габриела Цветанова 8, Добриана Рабаджиева 15, Мария Каракашева 16, Христина Русева 9, Нора Богданова 5, Гергана Докузова – либеро (Патрисия Йончева, Лора Китипова 1)

Левски Сиконко: Мартина Тренева 1, Емануела Димитрова 5, Мария Големанова 6, Ваня Върбанова 7, Виктория Григорова 6, Юлия Стоянова 1, Кристин Колчагова – либеро (Диана Николова, Вероника Горанова, Стефани Стефанова).