Волейболните шампиони от ЦСКА се класираха за финала за Купата на България и по този начин утре ще защитават трофея си срещу Лукойл Нефтохимик. „Червените” победиха за пореден път вечния противник Левски Сиконко, като този път го направиха с 3:1 гейма (25:22, 25:20, 26:28, 25:18) за 1,47 часа.

Финалът е утре от 17:30 часа в зала „Христо Ботев”, където отново се очаква да присъства националният селекционер Силвано Пранди с целия си български щаб.

След като през сезона червените не допуснаха поражение от сините и полуфиналът за Купата не се оказа по-различен. ЦСКА започна добре, като само с една промяна в титулярния състав, играчите на Попов взеха първия гейм с 25:22 точки.

Николай Николов, вместо Стоян Самунев, излезе заедно с Николай Иванов, Теодор Тодоров, Ивайло Стефанов, Владислав Александров, Филип Майо и либерото Даниел Пеев. За Левски пък Пламен Христов пак заложи на Георги Братоев, Теодор Богданов, Иван Латунов, Венцислав Георгиев, Симеон Александров, Александър Симеонов и либеро Владислав Иванов.

Втората част премина под диктовката на червените – 8:6, 15:11, 16:14, 19:15 и 25:20. Неприятен бе само момента, в който Филип Майо се сблъска с Николов и получи болки в кръста, заради които при прекъсванията се наложи на пода в залата да му бъде правен масаж.

Третият гейм на това вечно дебри се оказа най-интересен и завързан за публиката, сред която се отличиха екс-селекционерът Христо Илиев, Димо Тонев, Иван Сеферинов, Борислав Кьосев, Георги Петров и много други волейболни звезди.

След като Ивайло Стефанов откри резултата, червените сдадоха преднината си от предните две части, като Левски Сиконко поведе с 3:2 и 5:2. Владислав Александров контузи дясната си ръка и бе заменен от основния масажист на националния ни отбор Петър Атанасов - Салатката.

Така Силвано Пранди видя един от помощниците си в игра. Сините взеха първото техническо прекъсване с 8:6, дръпнаха след успешна блокада до 9:6, удържаха при 9:8 и поведоха с още по-категоричното 14:10, 16:12, 17:12 и 20:13 основно след добра игра на Симеонов, Александров и Георгиев. Попов остави само двама от титулярите си на полето – Тодоров и Николов, като пусна Бонев, Мирчев и Манчев.

Резервите обаче натиснаха леко отпусналите се съперници и постепенно от пасив 13:20 през 19:23 до 22:23. Левски изпусна два гейм-бола, а след блокада на Николов бе регистрирано равенството 24:24. ЦСКА получи шанс за чист успех с мач-бол при 25:24, Симеонов обаче изравни, Мирчев донесе нова точка за червените (25:24), но след точка и ас на Симеонов развоя на резултата се обърна в полза на сините, който взеха гейма с 28:26.

Началото на четвъртата част бе равностойно до 6:6. При първото прекъсване шампионите имаха преднина от 2 точки – 8:6, като продължиха в същия дух, а след атака на Майо за 11:9, натиснаха сините и постепенно увеличиха аванса си – 13:9, 15:10, 16:11, 17:12. Левски намали до 17:14, но чрез Николов отново ЦСКА взе 19:15. При почивката на Христов при 20:15, дикторът в залата обяви, че гросмайстор Веселин Топалов е започнал с победа над настоящия първенец от Индия Вишванатан Ананд в мача за световната титила по шахмат, а публиката отговори с аплодисменти.

След тройна червена блокада резултатът стана 21:16, а за Левски влезе в игра Жани Желязков – син на младежкия национален селекционер Николай Желязков. ЦСКА продължи в същия дух и взе победата над Левски след 25:18 и 3:1 гейма.