Волейболистките на ЦСКА за 21-ви път в своята история спечелиха титлата, въпреки всичките трудности през сезона, включително и финансови.

Червените запазиха златните медали, след като спечелиха и този сезон българското първенство. Момичетата на Юлия Иванова взеха финалния плейоф с 2:0 победи над Марица.

Пред своя публика ЦСКА стигна до триумфа и вдигането на шампионската купа, като отново взе мача над пловдивчанки с 3:2 гейма (21:25, 25:17, 25:16, 23:25, 15:12). За трета година пък Марица трябва да се задоволи с участието си на финал и с по-рано спечелената купа.

Мачът в столичната зала Васил Симов започна повече от оспорвано, като още първият гейм предвещаваше драматизъм. ЦСКА излезе с точка преднина 8:7 при първото техническо прекъсване, но след серия добри сервиси на Мира Тодорова и Анелия Минчева пловдивчанки натрупаха шест точки преднина за 15:9. Тази разлика се запази почти до края на гейма, като при 24:18 гостенките имаха шест геймпойнта, като загубиха три от тях, но в крайна сметка затвориха частта при 25:21.

Вторият гейм започна отново с преднина на жълто-сините за 5:3. Армейките обаче обърнаха до 8:5 при първото техническо прекъсване, а при второто водеха с 16:11. В крайна сметка червените взеха гейма с 25:17.

Третата част бе отново наглед лесно спечелена от момичетата на Юлия Иванова. Те рано натрупаха преднина от четири точки. След това за малко изгубиха инициативата, но при второто техническо прекъсване дръпнаха с 16:10. До края на гейма нещата не се промениха и ЦСКА поведе с 2:1 след 25:16.

Най-драматичен се оказа четвъртия гейм. ЦСКА поведе с 5:2, като до първото служебно прекъсване треньорите бяха използвали един таймаут, като резултатът бе 8:7 за домакинките. ЦСКА увеличи преднината си до 12:8. След 14:10 на сервис застана Диана Малинова, след който резултатът бе обърнат до 14:15 за Марица. Армейките се стегнаха и направиха две точки, но след това пловдивчанките наваксаха и взеха три точки аванс до 20:17. Играта на нерви взе връх при 19-ата точка на ЦСКА, при която двамата съдии взеха различни решения и в крайна сметка бе зачетено това за червените, което вбеси гостенките. Геймът се движеше точка за точка при 23:23, когато Гергана Маринова сбърка сервис в най-важния момент, което даде преднина на Марица. Последва добра атака на Янкова и Марица затвори гейма с 25:23 и изравни на 2:2.

В решителния тайбрек ЦСКА стартира убедително с 4:0 точки. Марица настигаше на точка, а при размяната на игралните полета домакините водеха с 8:6. След четири-пет точки аванс при 11:7, 12:8 и 13:8, пловдивчанки съумяха да се организират и догониха до 13:12. Финалният щурм обаче бе за червените и след две поредни точки взеха частта с 15:12, с това мача с 3:2 гейма, а и финалната серия за титлата. Така след 372 в Пловдив и сега като домакин отново с 3:2, ЦСКА вдигна за 21-ви път шампионската купа, която бе посрещната с конфети от публиката.