ЦСКА вече е четвъртфиналист за купата на България, след като победи Виктория Волей с 3:1 (22:25, 25:13, 25:17, 25:15). Това е втори пореден успех на „червените“ над този съперник, след като миналия петък отново в зала Васил Симов спечели, но за първенство доста по-трудно – 3:2.

Първият гейм тръгна точка за точка. Малко преди второто техническо прекъсване обаче гостите от Пловдив дръпнаха с 15:13, след което увеличиха аванса си до 20:16. Той се оказа достатъчен и те затвориха гейма след 20 минути игра.

Втората част бе коренно различна. От самото начало домакините взеха инициативата и натрупаха сериозна преднина, за да изравнят резултата след 25:13. Третият гейм бе пълно подобие на предишния и за малко повече от четвърт час ЦСКА стигна до 25:17 за 2:1 части.

Четвъртият гейм се оказа и последен в мача, след като избраниците на треньора Сашо Попов набързо доказаха, че нямат намерение да стигат до тайбрек и след 25:15 очакват жребия за четвъртфиналите, съобщи bgvolleyball.com.

Монтана също продължава напред след победа като гост на Дунав Русе с 3:0 гейма (25:11, 25:22, 25:18). В следващия етап намери място и Арда Кърджали след победа като гост над Славия също с 3:0 (25:16, 25:18, 25:17).