Мъжкият волейболен отбор на ЦСКА продължава успешното си представяне в турнира за Купа Атаро Клима, след като надви един от основните си конкуренти в Суперлигата ЛукОйл - Нефтохимик (Бургас) с 3-0 (25:20, 25:17, 27:25).

Наставникът на "червените" Александър Попов заложи на най-силната си налична седморка, която остана на терена без смяна през целия мач. В първите два гейма "армейците" бяха безапелационни и оставиха малко шансове на бургазлии, които играха без контузилия се вчера диагонал Венелин Кадънков.

Все пак в първата част Нефтохимик успя да обърне резултата от 8:3 за ЦСКА до 12:11 в своя полза, но в крайна сметка остана с 5 точки назад в края на гейма. Във втората част Николай Костадинов се премести от поста посрещач на мястото на диагонала Георги Петров, а Николай Антонов влезе на четворката.

Този ход на Северин Димитров не помогна много и бургазлии бяха пометени с 25:17. В третия гейм беше най-интересно. ЛукОйл-Нефтохимик поведе с 8:7 на първото техническо прекъсване.

При 11:10 за ЦСКА, нова контузия сполетя бургаския тим. При приземяване край мрежата травма на крака получи резервният разпределител Александър Петков и той трябваше да бъде изнесен от игрището.

Това сякаш мотивира момчетата на Северин Димитров и те отново обърнаха резултата в своя полза и дори поведоха с 3 точки за 18:15. ЦСКА възстанови равенството при 20:20, след което се завърза люта битка за превес в гейма.

След като спасиха два геймбола за Нефтохимик и стигнаха до мачбол, софиянци пробиха с атака на опитния Ивайло Стефанов и затвориха гейма при 27:25.

Топреализатор на срещата стана кениецът Филип Майо с 22 точки, а Стефанов добави 11. За ЛукОйл-Нефтохимик Николай Костадинов записа 10 точки.