ЦСКА победи Калиакра с категоричното 3:0 гейма (25:21, 25:14, 25:13) в първи четвъртфинален мач от плейофите на мъжкото волейболно първенство, и така поведе в серията. Още утре „червените” могат да си осигурят място на полуфинал, при нов успех срещу каварненци. Макар че Калиакра трябва да е домакин в този втори мач, по взаимна договорка, той ще се играе пак в зала „Васил Симов”.

В другата четвъртфинална серия, Марек Юнион-Ивкови се наложи над Левски Волей с 3:2 гейма и изравни резултата на 1-1 победи. „Сините” отстъпиха с 21:25, 25:21, 25:15, 22:25, 8:15. Така третият решителен мач, който ще определи полуфиналиста, ще се определи след два дни в Дупница.

Любопитен факт е, че и двата отбора играха с тъмно сини екипи, След като гостите очакваха домакините да са в бяло.

На мача освен голяма част от ръководството на федерацията бяха бившият национален селекционер Христо Илиев, който вече не иска да се занимава с волейбол, президентът на Марек Ивайло Константинов, Борислав Кьосев и новият президент на “сините” Филипов.

Най-резултатен в двубоя бе капитанът на Марек Тодор Вълчев с 26 точки, а за домакините 15 постигна Георги Петров, който беше единственият, отличаващ се с годините си опит, тъй като и от двете страни на мрежата играчите бяха средно на по 20 години, а дори по едно време най-гласовитият фен в залата се провикна: “Давай, наборе!”

Освен публиката, атмосфера придаваха и два тъпани на трибуните.

Победителите от тези два четвъртфинала ще се изправят един срещу друг на полуфиналите.

Междувременно, Пирин Балканстрой и Лукойл Нефтохимик се класираха за полуфиналите, след като спечелиха вторите си срещи, респективно срещу Габрово и Монтана.

КВК Габрово - Пирин Балканстрой - 2:3 (25:21,25:20, 16:25,19:25, 5:15)

Монтана - Лукойл Нефтохимик - 1:3 (25:21, 22:25,20:25,23:25)