ЦСКА София спечели първата си победа, след като надигра 10-каратният първенец на Франция Кан пред празни трибуни в първия си домакински мач от Група А на Шампионската лига сезон 2010/2011. Червените биха гостите от фестивалния град с 3:2 гейма (21:25, 25:17, 27:25, 18:25, 15:6), а с това взеха първите си 2 точки.

Титуляри за българския тим започнаха най-опитните Николай Иванов, Евгени Иванов, Стоян Самунев, Ивайло Стефанов, Ясер Портуондо, Филип Майо и либеро Теодор Салпаров. За гостите от Кан Лоран Тий предпочете да направи една промяна в стартовата шестица в сравнение с дебютния мач, който загубиха от Зенит Казан – Тоафа Таканико, Жералд Арди Десурс, Кевин ле Ру, Мариен Моро, Николас Синди, Давид Фегуо, Пабло Бенголеа и либеро Паскал Рагонде.

Откриващата точка бе за домакините, като бе последвана от тяхна блокада и отлична игра в защита, която им позволи да поведат от началото с 2 точки - 3:1, 5:3 и 7:5. Първото техническо прекъсване бе при 8:6 за българите след сервис в аут на играч на Кан. Ивайло Стефанов реализира отново за 12:9, но последваха две успешни атаки на Никола Синди от Кан (12:11) изравняването на резултата дойде след грешка на Портуондо – 12:12. С по-добра организация на играта и по-малко грешки домакините успяха отново да поведат, за да водят и на второто техническо прекъсване със 16:15 след точка на Евгени Иванов. Двата отбора играха равностойно до 19:19, но лошо посрещане на Портуондо на сервис на резервата Ив Круйнер позволи за първи път французите да поведат при 19:20. Теодор Тодоров смени Самунев в състава на ЦСКА при 20:22 и веднага младият център реализира (21:22). С по-успешно нападение и въпреки по-слабата блокада, французите успяха да изравнят, Портуондо сбърка сервиса си, а след това и атакува в аут и помогна на Кан да спечелят първия гейм с 25:21 точки след блокада на Жерард Арди Дескур.

В началото на втората част разпределителят на Кан Тоафа Таканико се контузи. В негово отсъствие ЦСКА поведе с 5:2, но френските волейболисти успяха да изравнят за 6:6. Първото техническо бе при точка аванс за домакините – 8:7, след което те направиха добра серия с ас на Стоян Самунев и отлична атака на Ясер Портуондо за 10:7. Лоран Тий не успя да замени титулярния си разпределител Таканико с втория си Ив Крюинер, което позволи на ЦСКА поведат с 16:12 при второто техническо прекъсване. Портуондо успя да изненада противниците от Кан с началния си удар и реализира за 17:12. добрият сервис на ЦСКА бе демонстриран и от Стоян Самунев, който директно отбеляза за 19:13. през центъра Арди взе 14-тата точка за гостите. Преднината на ЦСКА достигна 7 точки при 22:15, а след заключителни точки на Портуондо и Майо и затвориха частта при 25:17.

След като подобриха значително атаката си и неутрализираха с блокада Кан във втория гейм, волейболистите на ЦСКА си позволиха известно отпускане в началото на третия (2:4), но бързо заиграха успешно, за да изравнят при 4:4. Българите взеха първото техническо прекъсване при 8:4. Евгени Иванов демонстрира класа като от мачовете си в националния отбор на България и реализира по атрактивен начин за 14:10, спаси с рамо и помогна за 15:10. За Кан на полето влезе камерунецът Давид Феугуо, но второто техническо прекъсване дойде при 16:12 за ЦСКА. Наставникът на гостите се възползва от правото си на почивка при пасив на неговия тим от 5 точки – 19:14 след като българите имаха по-добра защита. Кан успя да намали разликата до 22:20 с успешна блокада, а Александър Попов пусна в игра Антон Василев за кратко на местото на Портуондо. Преднината на ЦСКА остана едва една точка (23:22), след което французите успяха да се организират в посрещане и изравниха за 23:23, а веднага след това да обърнат след като надиграха българската блокада за 24:23. Светозар Иванов влезе за ЦСКА, а Ясер Портуондо взе 24-тата точка за българите. Евгени Иванов обаче сервира в мрежата и даде втора възможност на Кан за поведат (24:25), Филип Майо атакува по диагонала за поредното равенство - 25:25. Защитата на гостите бе добра, но Кевин ле Ру атакува в аут за 26:25, а Феугуо също сгреши и така ЦСКА поведе с 2:1 гейма след 27:25.

За първи път от началото на мача Кан успя да вземе аванс при техническо прекъсване в четвъртата част – 8:6, след като успя да обърне от 2:5 за 5:5. Французите продължиха с по-успешната си игра, като допуснаха само на точка домакините (11:10), а водеха и при второто техническо прекъсване с 4 точки – 16:12. За ЦСКА влезе резервата Теодор Тодоров, но Феугуо реализира директно от сервис за 17:12. След два поредни точки за българите, Ле Ру спря серията им с точка за 18:14. Добрият сервис на Кру помогна на французите да запазят преднината си до 4 точки (19:15). Антон Василев замени Портуондо, след като кубинецът сгреши сервис, но същото направи и Ле Ру (20:16). Разпределителят и капитан на ЦСКА Николай Иванов отстъпи мястото си на Георги Манчев при 22:16 за противника, а след следващото разиграване влезе в игра и латвиецът Валтарс Рама. Със силен сервис Кан успя да затрудни домакините и така взеха гейма с 25:18, а с това изравниха за 2:2.

Тайбрекът започна с равностойна игра в началото. Автори на точките за ЦСКА и Кан бяха съответно Майо и Феугуо. За гостите влезе капитанът Моро, но пък ЦСКА чрез Евгени Иванов реализира ас за 4:2. След това Теодор Тодоров надхитри край мрежата френската блокада за 5:3, а Портуондо по диагонала бе безпогрешен за 7:3. Прекъсването в петата част бе при 8:3 за ЦСКА след като играчите на успяха да се организират. 6 точки стана авансът на домакините при 10:4, което накара френският треньор да вземе ново прекъсване. Евгени Иванов през центъра реализира за българите за 12:6, а капитанът Николай Иванов с тактичен сервис директно направи 13:6. първият мач бол ца ЦСКА бе при 14:6, като веднага след това чрез блокада на Ивайло Стефанов затвориха част ас 15:6, а с това спечелиха мача с 3:2 гейма.