Носителят на Купата на България ЦСКА вдигна първи трофей за сезона, след като победи досегашния лидер Арда на своеобразния финал на турнира „Атаро Клима” с 3:1 гейма (21:25, 25:20, 25:17, 25:22). „Армейците” за втори път в историята си печелят надпреварата на осемте най-добри, след като го направиха по-миналата година. Предишният носител на купата бе Левски Сиконко.

Пред препълнените трибуни в зала „Васил Симов” с две големи агитки и на ЦСКА и на състава от Кърджали, мачът можеше да стигне и до тайбрек, след добра серия на Невен Нешев и компания в четвъртата част, два поредни аса на разпределителя Константин Митев за 11:11, но главният рефер отсъди жълт картон за резервата и юношески национал Златан Йорданов, с което понижи тонуса на гостите. „Червените” се възползваха и затвориха мача с 3:1.

Най-резултатен за победителите с наставник Александър Попов бе центърът Теодор Тодоров с 20 точки, а кениецът Филип Мейо добави 18. За Арда на Иван Халачев по традиция Невен Нешев реализира най-много – 17 точки.

За първи път в тригодишната история на турнира не бяха раздадени индивидуални награди, а само Купа на победителя.