ЦСКА победи драматично с 3:2 (25:23, 25:27, 25:21, 18:25, 15:12) като гост Дея спорт в първи полуфинален мач от мъжкото първенство по волейбол на България.

Срещата в Бургас предложи поредната порция обрати и оспорвани моменти между двата отбора. "Червените" успяха да поведат с 1:0 в серията, а втората среща между двата отбора е в София в събота.

Нервите и емоциите взеха връх в първата среща между носителите на купата на България за 2024 година и "армейците". Воденият от треньора Александър Попов състав поведе в мача след 25:23 в първата част, но след това домакините съумяха да изравнят при 27:25.

ЦСКА си върна аванса след третия гейм, но Дея спорт се добра до 2:2 и тайбрек. В него ЦСКА показа по-голямо хладнокръвие и поведе с 10:6 и се поздрави с краен успех при 15:12 след повече от два часа и половина игра.

Страхиня Бързакович записа 20 точки и беше най-резултатен за успеха на "червените". Тодор Вълчев добави още 17 пункта.

За домакините Лукас Мадалос се отличи с 29 точки.