ВК ЦСКА взе чиста победа срещу Пирин Разлог в първата среща от четвъртфиналната плейофна серия на Суперлигата. „Червените“ се наложиха с 3:0 гейма, като в отделните части, срещата, която се игра в зала „Васил Симов“ в столицата, се разви при 25:22, 31:29, 25:20.

Вторият мач от серията е 23 март в Разлог, като се играе две победи от три мача.

ЦСКА започна силно и поведе с 6 точки. В последствие гостите поизравниха играта и се приближиха на точка зад столичани, които обаче не изпуснаха инициативата и в крайна сметка поведоха след 25:22.

Вторият гейм бе повече от оспорван, като Пирин имаше 4 шанса да изравни резултата в геймовете, но в тези решителните мигове момчетата на Александър Попов запазиха концентрация и в крайна сметка успяха да стигнат до 31:29.

В третата част „армейците“ владееха инициативата и така след 25:20 взеха чист успех срещу Пирин и поведоха в серията.

Най-резултатен за успеха на домаините бе Пламен Шекерджиев с 20 точки. Йордан Желязков записа 13 точки на сметката си за отбора на Пирин.

Междувременно в друг мач от същата фаза Добруджа 07 постигна драматична победа с 3:2 гейма над Монтана. В отделните части двубоят се разви при 29:31, 25:21, 19:25, 25:20 и 15:11.