Волейболистките на ЦСКА-Демакс спечелиха Купата на България. Състезателките на Юлия Иванова си върнаха трофея след обрат срещу домакина на турнира Казанлък волей с 3:2 гейма (17:25, 17:25, 25:19, 28:26, 15:13).

Купата на България при дамите ще влезе за 19-ти път във витрината на ЦСКА. Армейките вдигната националния трофей за последно през 2010 и 2011-та година. Миналата година Марица би Левски на финала с 3:0, а през 2011-та ЦСКА се наложи с 3:0 над пловдивчанки.

В зала „Арпезос” местните волейболистки излязоха напред в резултата с 2:0 гейма, но червените ги настигнаха за 2:2. напрежението на полето бе голямо, като дори се стигна и до жълт картон. В решителния тайбрек обаче отново Казанлък имаше шанс на спечели, но изпусна два мачбола. След това до тази възможност стигнаха армейките, изпуснаха първата, но не и втората. Така след 15:13 ЦСКА спечели Купата след 119 минути игра.

За ЦСКА най-резултатна бе Гергана Димитрова с 24 точки. Една по-малко (23) реализира Симона Димитрова, а 17 – Силвия Кьосева. За състава на Стоян Гунчев 20 точки направи Славина Колева, 15 точки постигна Ася Динова, а Кристина Тотева завърши с 13.