ЦСКА бе отнесе от Тур с 0:3 гейма (23:25, 18:25, 16:25) в мача си от Шампионската лига. За 75 минути игра във Франция пред 2000 зрители армейците бяха категорично надиграни, с което от второ паднаха на трето място в група Б, което вече не дава право за продължаване напред в най-престижния клубен волейболен турнир на Европа. Чистата френска победа, лошата игра на армейците и отстъпването им с поне 15% в атака и посрещане, и вече по-лошото геймово съотношение не задържа българите на позицията под лидера Зенит. Само на блок тимът на Александър Попов бе по-добър от съперника – 11:9. Французите, за които малко игра и българинът Атанас Таркаланов, реализираха 9 аса, а ЦСКА – 2.

ЦСКА започна с капитан Николай Иванов, центрове Теодор Тодоров, Стоян Самунев, посрещачи Ивайло Стефанов, Владислав Александров, диагонал Филип Майо и либеро Даниел Пеев. За Тур като разпределител започна капитанът Лоа де Кергре и още: Олубек, Давид Конечни, Н`Гапе, Петър Конечни, Касиас и либеро Гонсалес.

След добро начало с блокада на Теодор Тодоров и Ивайло Стефанов и няколко грешки на съперника, ЦСКА поведе с 3:1 точки. Отново ръстовият център се разписа за 4:2. Блок-аут и ас на Дейвид Конечни обаче позволиха на Тур да обърне резултата в своя полза за 5:4, а след страхотна игра в защита стигнаха до 6:5. Първото техническо прекъсване дойде при 8:6 за французите. След поредица от безответни точки Сашо Попов се възползва от почивките си при 6:10 и 7:13. Втората техническа пауза бе при аванс от 5 точки за Тур – 16:11. Българите отговориха с три поредни точки при добър сервис на Стефанов за 14:16. Атака на Майо бе отсъдена в аут от немския рефер (14:17). Червените допускаха повече пропуски, Бойко Бонев смени Тодоров за началния удар, но сгреши. Лоа де Кергре пусна ловко в опразнено поле за 15:21, а след това при пет точки преднина за Тур в игра влязоха Стойко Ненчев и Георги Манчев. Когато ЦСКА постепенно започна да стопява пасива си, при 19:21 наставникът на Тур Ерик Н`Гапе взе първата си почивка. Постепенно армейците успяха да догонят французите като Тодоров реализира за 21:23. Първият гейм-бол за Тур дойде след грешен сервис на капитана Иванов, Филип Майо отговори с точка (22:24), последва добра червена блокада за 23:24, ново прекъсване за Н`Гапе и при последвалото разиграване французите затвориха частта с 25:23.

През втория гейм ЦСКА не успя да намери печелившата си игра въпреки доброто начало. След блокада за българите за 3:2, последва обрат на домакините до 7:3. Владислав Александров реализира, но първото техническо прекъсване бе при 8:5 за Тур. Домакините лесно стигнаха и до второто – 16:12. При 6 точки пасив след по-лошо посрещане и атака и само по-стойностен блок, Попов пусна отново Ненчев, Бонев и разпределител Манчев. Добра серия от две точки имаше Стефанов от 21:14 за 21:16, но негова атака в аут донесе гейм-бол за Тур при 24:16. Майо се разписа за 24:18, но сервис в мрежата на Манчев затвори частта в полза на домакините с 25:18, с което французите поведоха с 2:0 гейма.

Лошо влязоха играчите на ЦСКА в третия гейм – 2:4, 2:6, 3:8 и 3:9. На почивката за Попов Николай Иванов започна и той да нахъсва съотборниците си, за да излязат от кризата. На полето остана резервата Бонев, а авансът на бившия европейски клубен шампион стана 5-6 точки до 13:7. Филип Майо постигна 12-тата си точка в мача при 10:15. Прекъсването бе при 16:10 за Лоа де Кергре и компания. Последва серия от разигравания при 7 аванс за Тур. Пасивът на ЦСКА стигна 10 точки при 13:23 и 11 при първия си мач-бол за 13:24. Тогава на линията за изпълнение на начален удар застана българинът в състава на Тур Атанас Таркаланов. Николай Иванов реализира ас, а Ивайло Стефанов точка за 16:24, но червеният капитан прати сервисът си в аут за 16:25, с което Тур взе чиста победа с 3:0 гейма. Домакините от Тур се радваха много след успеха, като дори направиха плонжове към трибуните.

Кениецът Филип Майо завърши с 13 точки, Ивайло Стефанов и Теодор тодоров с по 10. Синът на треньора Ерик Н`Гапе – Ървин завърши с 13 точки, с една повече е Гомон Касиас, а една по-малко – Дейвид Конечни.

ЦСКА и Тур са вече с равни показатели в класирането – 2 победи, 3 загуби и по 7 точки. Българите обаче сдадоха второто място в класирането заради вече по-лош геймов коефициент, въпреки победата с тайбрек над французите в Самоков. Утре лидерът Зенит приема в Казан последния Уникаха Алмерия, а следващата сряда – 20 януари червените са домакин на руснаците в зала „Арена Самоков” в последната среща от груповата фаза.