Волейболистите на ЦСКА останаха непобедени в домакинските си срещи от Шампионската лига, но напускат най-престижната надпревара. Червените победиха Унтерхахинг с 3:2 гейма (23:25, 25:22, 23:25, 25:23, 15:10) за над 2 часа игра. Играчите на Александър Попов имаха подкрепата на 3000 зрители в Арена Самоков, като с успеха останаха трети в група А със 7 точки и очакват да разберат дали ще продължат в турнира за Купата на Европейската волейболна конфедерация.

ЦСКА по традиция започнаха с най-опитните си играчи, като този път при центровете се заложи на младия Теодор Тодоров. Освен него на игрището излязоха Николай Иванов, Евгени Иванов, Ивайло Стефанов, Ясер Портуондо, Филип Майо и либеро Теодор Салпаров.

Гостите пък без болният си старши треньор, бяха водени от Хубертус Голф. С екипите на Унтерхахинг като тутуляри стартираха Ден Боер, Калиберда, Сикирич, Гюнтор, Хупка, Фриедрих и либеро Тийл.

Началото на мача бе силно за немците, които след като поведоха с 3:0 точки, имаха аванс до първото техническо прекъсване (8:7). За първи път в срещата след 6 равенства ЦСКА поведе за 9:8 и 12:9. Домакините с подкрепата на публиката взеха и второто прекъсване при 16:15 след 5 догонвания в точките. Унтерхахинт обаче направи три поредни точки (16:18) и до края въпреки по-слабата си блокада, успя с по-добро посрещане да вземе гейма с 25:23.

Втората част бе доста равностойна като двата тима си разменяха водачеството постоянно. Унтерхахинг дръпна с 3:1, после ЦСКА поведе с 8:6, немците обърнаха за 10:8. Домакините успяха да излязат до 15:13, но гостите обърнаха за 16:15. Двата тима започнаха зрелищни надигравания, които бяха съпътствани от серия от равенства. В отделните елементи показателите също бяха близки, само при блокадите армейците имаха предимство. Атака на Филип Майо и блокада на Ясер Портуондо успяха да изведат ЦСКА до 23:21, Сикирич обаче върна една точка в актива на Унтерхахинг. Евгени Иванов с успешна атака по диагонала и червена блокада обаче спечелиха гейма в полза на ЦСКА с 25:22.

Унтерхахинг подобриха играта си на блокада в третия гейм и правеха по-малко грешки в сравнение с ЦСКА. Така немците спечелиха частта с 25:23. Играта бе равностойна, като след равенството 10:10, българският шампион постигна 5 безответни точки основно чрез Евгени Иванов. Резервата на гостите Дос Сантос прекъсна серията, но второто техническо прекъсване бе при 16:11 за домакините. Немците обаче не само изравниха при 17:17, но след 19:19 не позволиха на ЦСКА да ги догони. Фриедрих направи ас за 22:20, а с блокада и отлична защита гостите взеха гейма и поведоха с 2:1.

И двата отбора направиха смени в съставите си, като за ЦСКА заигра Валтерс Рама, а от Унтерхахинг дадоха малко почивка на Сикирич. Червените играха равностойно, но по-успешно с гостите, като водеха убедително с 8:6, 16:11, 19:15 и 21:17. Немците обаче се опитаха да настигнат в резултата (19:22, 21:23), при което Ясер Портуондо направи 24:11. Дос Сантос върна интригата за гостите (23:24), но Филип Май донесе гейма в актива на ЦСКА с 25:23.

Силната игра на кубинецът Портуондо продължи и в тайбрека, като бе в основата на повеждането с 3:1, 6:1 и 8:3 точки. Българското национално либеро Теодор Салпаров бе на висота, Рама събори пък Портуондо при атака през центъра за 9:3. Унтерхахинг сгрешиха при 10:3 и 12:4, но след серия от силни сервиси на Дос Сантос, успяха да намалят пасива си на 4 точки при 9:13. 3000 зрители станаха на крака при последните разигравания и аплодираха Портуондо за заключителната точка - 15:10 и победата с 3:2 гейма.

Най-резултатни за ЦСКА бяха Ясер Портуондо и Филип Майо с по 23 точки. За гостите, който продължават напред в Шампионската лига Фриедрих завърши със 17, а Сикирич със 16 точки.