ЦСКА направи златен дубъл този сезон, след като победи Лукойл Нефтохимик с 3:1 във финала за Купата на България при мъжете.

В столичната зала „Христо Ботев” „армейците” се наложиха над бургазлии с 3:1 гейма. В първия гейм точките вървяха близко, но в крайна сметка възпитаниците на Сашо Попов успяха да се вземат гейма с 25:22. Втората част завърши при почти същия резултат, като ЦСКА затвори гейма при резултат 25:23.

Третият гейм беше по-оспорван, като двата тима вървяха успоредно в точките почти през цялото време, но в крайна сметка тимът от Бургас спечели с 25:21. Четвъртият гейм мина изцяло под диктовката на ЦСКА. „Червените” имаха сериозно предимство пред съперниците си през целия гейм и затвориха гейма и мача при резултат 25:17.