Отборите на ЦСКА, Левски и Берое (Стара Загора) постигнаха победи във втория кръг на женското първенство по волейбол на България.

Волейболистките на ЦСКА спечелиха като гост на новака в шампионата Перун (Варна) с 3:0 (25:12, 25:21, 25:22). С това "червените" записаха втора победа и с 6 точки и един загубен гейм заемат втора позиция във временното класиране.

Първенец в таблицата засега е тимът на Берое (Стара Загора), който постига също втори успех в първенството. Волейболистките на Стара Загора се наложиха като гост на Казанлък с 3:0 (27:25, 25:12, 25:16) и са с 6 точки на върха и без загубен гейм.

Отличен старт за състава на Левски, който почиваше в първия кръг поради отложен мач с Марица (Пловдив). "Сините" започнаха с чиста победа в домакинството си в зала "Сиконко", като надиграха Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:16, 25:14, 25:19).

Последният мач от втория кръг противопоставя шампионките от Марица (Пловдив) и Славия (София). Двубоят е на 11 ноември (неделя) от 18:00 часа в зала "Колодрума" в Пловдив./БТА