Черно море Баск загуби първия си мач от група С от турнира за балканската купа срещу гръцкия Кифифия след тайбрек 2:3 гейма (25:19 18:25 25:14 24:26 11:15).

След 3 изравнявания в началото на първата част домакините с добра игра в атака поведоха с 8:3 при първото си техническо прекъсване.

Добрата игра на Черно море Баск продължи и след това и през втората пауза, домакините водеха убедително със 16:10. До края на гейма българите поддържаха аванса си и завършваха гейма с 25:19.

В началото на втората част гостите се възполозваха от лошото посрещане и от грешки на Черно море Баск и поведоха с 8 напред при първото техническо прекъсване. Слабата игра на домакините пък продължи, което позволи на гръцкия отбор да води комфортно с 16:10 през втората пауза.

Гостите без проблем взеха гейма със 7 точки преднина. Третата част започна оспорвано, но в крайна сметка домакините поведоха с 8:4 при първата пауза. С добра игра в защита и в атака Черно море Баск увеличи аванса си на 8 точки при второто техническо прекъсване 16:8.

След много грешки при начален удар и брак в играта на гостите, домакините затвориха частта с 25:14.

Четвъртата част бе най-оспорвана и играта се движеше точка за точка. Домакините водеха с 8:6 при първото прекъсване, но позволиха на гръцкия отбор не само да изравни, но и да поведе. Варненци успяха да изравнят до 24:24, но не успяха да обърнат гейма. В тайбрека гостите бяха по-убедителни и спечелиха с 15:11.