България започна със загуба участието си в световната лига. В  първия си мач от група Б пред собствена публика националите ни  водеха с 2:0 гейма срещу САЩ, но допуснаха загуба с 2:3 гейма. Националите ни започнаха отлично първата част и след едно  равенство при 1:1 успяха да поведат с три точки. С точка след  отлична атака на Цветан Соколов дойде първото техническо  прекъсване при 8:5 за България.

Домакините продължиха с добрата  игра в защита и атака и при второто прекъсване преднината им бе  6 точки - 16:10. До края на гейма България нямаше проблем и с  блок-аут на Тодор Алексиев взе първата част с 25:19. В началото на втората част играта бе по-равностойна и  домакините не успяваха да дръпнат с повече от точка-две в  резултата. При първото техническо прекъсване резултатът бе 8:5  за България. Националите ни играеха много добре на блокада и  успяха да поведат последователно с 5 точки при 10:5 и 6 точки  при 12:6. Чрез точка от бърза атака на Николай Николов през  центъра при второто прекъсване резултатът бе 16:10 за България.  След прекъсването в резултата на грешки на националите ни  американците реализираха 5 последователни точки и намалиха  пасива си до само точка - 16:15 за България. Домакините отново  поведоха с 3 точки, но на три пъти допуснаха американците да се  приближат до само точка, последно при 23:22. Българите успяха да спечелят и втория гейм с 25:22.

В началото на третата част американците успяха да поведат с  2:0, но националите ни веднага изравниха при 2:2. След две нови  равенства САЩ поведоха с 3 точки при 7:4, а при първото  техническо прекъсване резултатът бе 8:5 за гостите. Домакините  изравниха при 13:13 след точка от чудесна атака на Тодор  Скримов. Последваха две равенства, а при второто прекъсване  гостите имаха преднина от 1 точка - 16:15. Последваха четири  изравнявания на резултата, последното при 19 равни, след което  националите ни успяха да поведат с 2 точки. Последваха четири  изравнявания, след което американците измъкнаха гейма с 27:25. Четвъртата част започна равностойно, но след 4 равенства  гостите поведоха с 6:4. Домакините веднага изравниха, последва  ново равенство, а първото техническо прекъсване бе при 8:7 за  САЩ.

Последваха нови две изравнявания на резултата, след което  американците поведоха с три точки - 12:9. При второто прекъсване САЩ водеше с 16:13 точки. До края на четвъртата част  американците нямаха никакви проблеми и докараха срещата до  тайбрек. Гостите поведоха набързо с 3:0 в началото на тайбрека. При  смяната на игрищата резултатът бе 8:6 за САЩ. Блокадата на  България бе изключително слаба и американците се възползваха  максимално от това. Гостите показаха повече характер през  последната част и заслужено взеха тайбрека и съответно мача с  3:2 гейма. Втората среща между двата отбора е утре от 20.00 часа отново  във Варна.