България допусна осмото си поредно поражение в Лигата на нациите по волейбол при жените. В Банкок българският отбор, воден от селекционера Иван Петков, падна с 0:3 (14:25, 9:25, 23:25) от лидера в класирането Турция за само 77 минути.

Турският тим превъзхождаше българките през целия двубой. Предимството за Турция в атака и при начален удар беше голямо. България успя да се противопостави на своя по-класен противник единствено в третия гейм, завършил 23:25.

Гергана Димитрова се отличи с 11 точки в полза на България, а нейната съотборничка Мирослава Паскова добави още 10 точки.

Ебрар Каракурт от Турция беше най-резултатна в двубоя с 18 точки.

До момента българският тим е на 16-то място в класирането без нито една спечелена победа.

В четвъртък България ще играе Доминиканската република в последния си мач от турнира в Банкок./БТА