Националният отбор на България за мъже под 20 години стартира с категорична победа на Балканиадата по волейбол в Албания.

Играчите на старши треньора Мартин Стоев надиграха Република Северна Македония с 3:0 (25:16, 25:9, 25:22) в първия си мач от група "В" в Тирана.

Разликата в класите между двата тима бе очевидна. Българите превъзхождаха съперника във всички елементи и не му оставиха никакви шансове. Доминацията пролича най-вече във втората част, в която младите „лъвове“ оставиха съперника на едва 9 точки. След бързите два гейма, България водеше с 21:16 в третата част, но известно отпускане позволи на опонента да запише повече точки. Селекционерът Мартин Стоев даде шанс на по-голямата част от състава за изява, а победата бе факт за 70 минути игра.

Трима състезатели завършиха с еднакъв актив за победата на България, като по 10 точки записаха Ерик Стоев, Георги Татаров и Владимир Гърков. Ивайло Дамянов добави още 9 точки (4 блока).

Във втората си среща от групата България се изправя срещу Сърбия. Двубоят е днес от 18:30 часа.