Българският национален отбор по волейбол загуби официалната си контрола от Иран с 1:3 гейма. Това е последната проверка на тима преди началото на срещите от Световната лига.

За България срещата започнаха Георги Братоев, Данаил Милушев, Тодор Скримов, Валентин Братоев, Николай Николов, Красимир Георгиев и либеро Теодор Салпаров.
Националите ни успяха трудно да спечелят първата част с 26:24, като играта почти през целия гейм бе равностойна, а резултатът бе изравняван няколко пъти.

През втората част играчите на Иран показаха отлична игра в атака и на блокада. Те поведоха още в началото на втория гейм и не изпуснаха преднината си до края му, спечелен от тях с категоричното 25:16.

През третия гейм гостите отново показаха по-стойностна игра и поведоха набързо в резултата. Националите ни успяха да изравнят при 8:8, но Иран отново поведе в резултата и при второто прекъсване водеше с 16:11. До края на гейма гостите отново показаха, че блокадата им е на ниво и лесно затвориха гейма с 25:15.

През четвъртата част гостите дръпнаха с 6:1, а при първото техническо прекъсване водеха с 8:3. Домакините успяха да
изравнят при 10 равни, след което последваха още четири равенства , при второто прекъсване Иран водеше с 16:14.

Домакините изравниха при 20:20, но в крайна сметка Иран взе гейма с 25:21 и съответно мача с 3:1 гейма.

За България Валентин Братоев реализира 12 точки, а Данаил Милушев - 11 точки. Треньорът Камило Плачи използва 11 волейболисти в срещата.