Националният отбор на България по волейбол за жени допусна първа загуба в Златната европейска лига.

Състезателките на Иван Петков загубиха с 1:3 (20:25, 25:23, 21:25, 21:25) при гостуването си на Азербайджан, но въпреки това към момента запазват първото си място в групата.

Срещата в Баку започна лошо за българския тим, който изоставаше с 4:8, а след това и с 8:16 в първия гейм. Чак в края му българките показаха признаци на съживяване, но това не бе достатъчно за обрат и в крайна сметка азерките измъкнаха откриващия гейм с 25:20. Втората част на мача бе доста по-положителна за българския отбор, който въпреки ранното изоставане, успя да поведе в средата му и да дръпне с три точки при 16:13.

Азербайджан опита да направи обрат, но такъв не се случи и в крайна сметка България изравни геймовете след 25:23. Състезателките на Иван Петков поведоха и в началото на третия гейм с 8:7, но след това тимът-домакин направи обрат, подобрен на този, който българките направиха във втората част и след 25:21 състезателките на Фаиг Гарайев дръпнаха с 2:1. В третата част двата тима се движеха точка за точка през цялото време и всичко се реши след 20-ата точка.

Спорно съдийско отсъждане за носена топка позволи на Азербайджан да поведе с 23:21, след което блок-аут на Катерина Жидкова доведе резултата до 24:21. Последва и успешна блокада на отбора на Азербайджан, която сложи край на мача. В другия мач от групата Украйна постигна втора победа след успех с 3:1 (25:19, 21:25, 25:22, 25:20) над Португалия като домакин.