Арда Кърджали спечели с 3:1 (25:23, 23:25, 28:26, 25:21) у дома срещу Монтана в третия полуфинален мач в мъжкото волейболно първенство на България. Близо 1300 привърженици подкрепиха тима в зала "Арпезос" и това помогна изключително много на домакините, които доведоха плейофната серия между двата отбора до четвърта среща в неделя.

Кърджалии се възползваха от драматичните моменти в края на три от четирите гейма и спечелиха двубоя за повече от час и половина игра. Срещата беше изключително оспорвана и равностойна, но гостите се поздравиха с успех само във втората част - 25:23. В останалите три гейма от мача Арда победи съответно с 25:23, 28:26 25:21.

В другия полуфинален двубой Нефтохимик 2010 победи драматично с 3:2 (25:23, 25:20, 15:25, 22:25, 19:17) като гост срещу финалиста от миналия сезон Добруджа 07. Бургазлии намалиха изоставането си в серията на 1:2 победи.

Нефтохимик 2010 поведе с 2:0 в геймовете, но след това допусна изравняване, но в крайна сметка спечели трудно с 19:17 в тайбрека. Четвъртата среща от серията до три успеха ще се проведе в неделя в Добрич. /БТА