Тимът на Академик Пловдив спечели гостуването си на Шумен с 80:78 (20:17, 22:22, 24:18, 14:21) в среща от четвъртия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и записа първи успех от началото на сезон 2023/2024. Съставът на Шумен претърпя трета загуба от четирите си изиграни мача до момента.

Гостите от Пловдив поведоха в началните минути на двубоя и задържаха водачеството си до края, удържайки опитите на баскетболистите на Шумен за обрат в последната четвърт.

Академик водеше с 42:39 след първото полувреме, а по-силна трета част донесе на отбора аванс от 9 точки преди четвъртата част – 66:57. Домакините изостанаха с 14 точки на старта на финалния период при 57:71, но постепенно скъсиха дистанцията и изравниха за 75:75 две минути преди края на двубоя. С точни изстрели на Джейлън Минет, Тайлър Криймър и Кръстомир Михов пловдивчани стигнаха до победата.

Тайлър Криймър се отчете с „дабъл-дабъл“ за Академик с 19 точки и 12 борби, а Джейлън Минет и Джъстин Маккол отбелязаха по 15 точки.

За домакините от Шумен Брайън Камерън реализира „дабъл-дабъл“ с 32 точки и 10 борби, а 15 точки добави Дейвид Ролинс.

В следващия кръг на 6 ноември Академик Пловдив посреща Левски, а тимът на Шумен ще гостува на Миньор 2015 в зала „Триадица“ в София. /БТА