Първите четирима в основната схема - Роджър Федерер, Рафаел Надал, Анди Мъри и Новак Джокович се класираха за третия кръг на турнира от сериите „Мастърс" в Синсинати с награден фонд 3 милиона долара.

Първата ракета в света Роджър Федерер (Швейцария), който наскоро стана баща на близначки, постигна петата си победа над Хосе Акасусо (Аржентина) - този път с 6:3, 7:5. За Федерер това бе 43-та победа за сезона като той има и 7 загуби.

Номер 3 в света Рафаел Надал (Испания) преодоля две прекъсвания заради дъжд, за да победи Андреас Сепи (Италия) със 7:6 (7:4), 7:6 (7:3). Номер 2 в схемата Надал се нуждаеше от само две точки, за да затвори мача в тайбрека на втория сет, когато за втори път срещата бе прекъсната поради дъжд. За испанеца това е едва втори турнир след травмата в колената, която получи през май.

Номер 3 в схемата Анди Мъри (Великобритания) също трябваше да се съобразява с времето. Той победи за 85 минути със 7:6 (7:3), 6:2 Николас Алмагро (Испания), а срещата бе прекъсната за около 25 минути заради дъжд. В следващия кръг съперник на Мъри ще бъде Радек Щепанек (Чехия), който се наложи над Марат Сафин (Русия) с 4:6, 6:3, 6:1.

Четвъртият поставен Новак Джокович, който миналата година загуби финала от Анди Мъри, победи хърватския ветеран Иван Любичич със 7:6 (7:5), 6:4.

Двама от поставените напуснаха турнира. Сам Куери (САЩ) отстрани своя сънародник и номер 5 Анди Родик след 7:6 (13:11), 7:6 (7:3), а Крис Гучионе (Австралия) направи 20 аса при успеха си над номер 7 Жо-Вилфред Цонга (Франция) със 7:6 (14:12), 6:2.

Бившият номер 1 в света Лейтън Хюит (Австралия) продължава успешната си серия в Синсинати, след като победи Бенямин Бекер (Германия) с 6:3, 6:3.

За третия кръг се класираха още 8-ият Николай Давиденко (Русия), Пол-Анри Матийо (Франция), Гилермо Гарсия-Лопес (Испания), Томаш Бердих (Чехия), Жереми Шарди (Франция) и Жулиен Бенето (Франция).