Стан Вавринка изигра великолепен първи сет, в който само за 22 минути победи Виктор Троицки с 6:1.

Всичко започна с бърз сервис гейм за Вавринка, а на свой ред сърбинът направи две двойни грешки за старт на своето подаван. Напрежението веднага се покачи, а няколко отлични бекхенда от швейцареца доведоха до три брейкбола. Още първият бе реализиран след непредизвикана в мрежата от форхенд, а ранните проблеми накараха Троицки да започне да хвърля нервно ракетата си.

Брейкът бе затвърден, а серия от грешки продължи мъките на световния №67. С нова неточност от форхенд той даде нов шанс за пробив, а Вавринка го реализира с уинър от бекхенд по късия диагонал.

Петият гейм бе най-равностоен в сета. В него Троицки все пак успя да направи повече точки, стигна до две равенства, но резултатът на почивката бе 5:0.

Сърбинът все пак се разписа в сета, взимайки следващото си подаване, преди Вавринка да направи поредица от уинъри и комфортно да сложи край на сета след само 22 минути игра.