Световният номер 8 Александър Зверев се класира на финал на турнира по тенис за мъже във Вашингтон, след като победи с 6:3, 6:4 японеца Кей Нишикори. Германецът, който преследва четвърта титла от началото на годината, завърши полуфинала за 64 минути и ще срещне южноафриканеца Кевин Андерсън в решаващия мач.

Зверев, на 20 години, проби Нишикори във втория гейм и доминираше напълно на собствен сервис, спечелвайки 94 процента от първите подавания. Андерсън записа подобно постижение срещу представителя на домакините Джак Сок и спечели с идентичен резултат, за да се класира на финал.

"Страхотно начало на лятото! Този турнир е голям и се радвам, че се класирах на финал", каза Андерсън, който се завърна на корта след лечение на контузии в коляното, глезена и рамото.

Двамата са се изправяли един срещу друг 2 пъти, като статистиката е категорично в полза на германеца./БТА